Jak wspieramy rodziny w edukacji domowej?
Edukacja domowa to ważna część naszej przestrzeni edukacyjnej. Od kilku lat współpracujemy z rodzinami z ed, co pozwala nam przyjrzeć się dokładnie ich potrzebom. Zapraszamy wszystkich entuzjastów edukacji domowej do współpracy z nami. Co wyróżnia naszą placówkę?
- mentoring opieka doświadczonej osoby
- grupa wsparcia dla rodziców regularne spotkania
- warsztaty tematyczne dla rodziców dotyczące metod pracy z dziećmi
- darmowy dostęp do Matlandii doskonałe narzędzie do nauki matematyki na każdym poziomie edukacyjnym
- darmowy pakiet Office 365 z możliwością przekazywania materiałów
- egzaminy przyjazna atmosfera, przejrzyste zasady, dogodne terminy
- legitymacja, świadectwo, ubezpieczenie i podręczniki
Warsztaty piątkowe
Piątki to dni kiedy prowadzimy ogólnodostępne warsztaty dla wszystkich chętnych mających dzieci w edukacji domowej, nie tylko tych zapisanych do naszej szkoły.
FAQ - najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz więcej informacji? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka odpowiedzi.
Jeśli nie będą wystarczające, zapytaj nas!
Jak się zapisać na ed w Waszej szkole?
Należy wypełnić krótki formularz. W odpowiedzi otrzymasz maila z wnioskiem i innymi potrzebnymi dokumentami. Drukujesz papierową wersję, podpisujesz i odsyłasz do nas. My zajmiemy się resztą formalności.
Jakie formalności są konieczne, by rozpocząć naukę w systemie edukacji domowej?
Według ustawy o systemie oświaty, rodzice muszą złożyć wniosek do Dyrektora szkoły o zezwolenie na spełnianie przez ich dziecko obowiązku szkolnego (lub przedszkolnego w przypadku zerówki) poza placówką. Do wniosku należy dołączyć: oświadczenie rodziców o zapewnieniu dziecku warunków umożliwiających realizację podstawy programowej, zobowiązanie rodziców do przystępowania w każdym roku szkolnym przez dziecko do rocznych egzaminów klasyfikacyjnych. Opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej nie jest już wymagana.
Czy można rozpocząć edukację domową w dowolnym momencie roku szkolnego?
Tak. Zgodnie z art 10 ustawy o systemie oświaty zezwolenie Dyrektora placówki na spełnianie obowiązku szkolnego poza placówką może być wydane przed rozpoczęciem roku szkolnego albo w trakcie roku szkolnego. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od momentu przejścia na edukację domową, dziecko zdaje egzamin z materiału z całego roku.
Jak przebiegają egzaminy?
Egzaminy organizujemy w ciekawej i przyjaznej formie dla dziecka, wykorzystując prace projektowe różnego rodzaju. Taki egzamin ma charakter twórczej wymiany myśli między dzieckiem a nauczycielem. Aby zdać, dziecko zobowiązane jest zaliczyć ustną i pisemną formę egzaminu z przedmiotu.