Przedszkole

Tworzymy dla naszych dzieci przestrzeń wzajemnego szacunku i miłości. Bo ma znaczenie to, z czego wyrastamy!

Jak pracujemy w przedszkolu?

Podstawą naszej  edukacji jest pedagogika Marii Montessori.  Zgodnie z tym wychowujemy dzieci do samodzielności, odpowiedzialności za siebie i innych, pracowitości i samodyscypliny. Dajemy dzieciom przestrzeń do rozwoju zgodnie z ich indywidualnymi  możliwościami. Ważnym elementem jest dla nas rozwój społeczny. Dzieci funkcjonują w grupach mieszanych wiekowo, w dostosowanej do ich potrzeb i rozwoju przestrzeni. Wszystkie meble, sprzęty, pomoce służą globalnemu i harmonijnemu rozwojowi. Każda sala podzielona jest na działy: życia codziennego, sensoryczny, językowy, matematyczny, ogólnokulturowy, artystyczny. Dzieci mają na stałe dwóch nauczycieli, jeden z nauczycieli komunikuje się z dziećmi w języku angielskim. Nie stosujemy nagród i kar, pracujemy w duchu NVC i Pozytywnej Dyscypliny.
przedszkole Kampus nowoczesne metody nauczania

„Edukacja nigdy więcej nie powinna być w głównej mierze przekazywaniem wiedzy, ale musi przyjąć nową formę, szukając uwolnienia dla ludzkich możliwości”.

~ Maria Montessori

Jak wygląda nasz plan dnia?

O 3-stopniowej rekrutacji słów kilka

Zależy nam na współpracy ze świadomymi rodzicami, którym bliska jest nasza filozofia wychowywania i pracy z dziećmi. Dlatego dopiero po tych trzech krokach podejmujemy wspólną decyzję i dopełniamy formalności.

123

Wypełnienie i odesłanie formularza rekrutacyjnego o dziecku.

Zaproszenie obojga rodziców na spotkanie.

Zaproszenie dziecka na warsztaty i opłacenie bezzwrotnej opłaty rekrutacyjnej w wysokości 150zł.

 

Opłaty za przedszkole

900zł

1200zł

czesne miesięczne 
+ catering płatny osobno

jednorazowa opłata wpisowa

Opłaty za przedszkole

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Potrzebujesz więcej informacji? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka odpowiedzi. 
Jeśli nie będą wystarczające, zapytaj nas!

Pedagogika Montessori została opracowana przez włoską lekarkę Marię Montessori. Polega na tym, że życie w przedszkolu toczy się jak najbardziej naturalnie, zgodnie z założeniem,  że każde dziecko jest inne i  powinno rozwijać się według własnego planu rozwojowego. Jest to pedagogika w duchu miłości i tolerancji, skoncentrowana na tym, czym interesuje się dziecko, co mu sprawia radość. Podstawą jest nauka przez zabawę i doświadczanie. Nie jest to wychowywanie bez zasad, wręcz przeciwnie, z poszanowaniem wolności, ale uwzględniając dobro innych zasady są stałe, jasne i czytelne.

W naszym przedszkolu dzieci przebywają w naturalnej, ciepłej, pozbawionej zbędnych, pstrokatych bodźców przestrzeni; sprzęty, meble dostosowane są do wzrostu dzieci, tak, aby dzieci czuły się swobodnie, aby bez problemu mogły po wszystko sięgać samodzielnie. Przestrzeń służy rozwijaniu samodzielności i odpowiedzialności.

Praca własna to czas, kiedy dziecko samodzielnie wybiera pomoc edukacyjną z dowolnej dziedziny i przez około 2 godziny samodzielnie, w ciszy pracuje z ewentualnym wsparciem nauczyciela; kształtuje przy tym różne kompetencje, zmysły, rozwija umiejętności, poszerza wiedzę i uczy się odpowiedzialności za siebie.

Dzieci pracują w grupach mieszanych wiekowo, po to aby kształcić kompetencje miękkie takie jak współpraca, opiekuńczość, odpowiedzialność, by jednocześnie unikać rywalizacji, która jest charakterystyczna dla jednorodnej grupy wiekowej.

Nasze dzieci spędzają bardzo dużo czasu na świeżym powietrzu, można zaryzykować stwierdzenie, że niezależnie od pogody spacerują i bawią się pobliskim parku lub na placu zabaw. Piątki outdoorowe polegają na tym, że jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwalają dzieci cały dzień pracują i bawią się na zewnątrz.

Nasze przedszkole opiera edukację i rozwój dziecka o naturalne pomoce dydaktyczne. We wczesnych godzinach rannych lub późnych popołudniowych dzieci mogą swobodnie się bawić, mają wtedy do dyspozycji m.in. gry planszowe, drewniane klocki; nie posiadamy plastikowych zabawek.

Czytanie jest ważnym elementem wychowania przedszkolnego; dzieci mają codzienne rytuały głośnego czytania, mają kąciki czytelnicze, zachęcające do samodzielnego kontaktu z książką.

Każda grupa posiada dodatkowego nauczyciela opiekuna, który odpowiedzialny jest za komunikację w języku angielskim; staramy się komunikować w sposób naturalny, na co dzień; ponadto dzieci mają krótkie bloki zabaw, gier w języku angielskim.

W naszym przedszkolu dbamy , by dieta dzieci była zróżnicowana, z duża ilością warzyw i owoców; staramy się ograniczać cukier w prostej postaci, w salach dzieci mają dostęp do filtrowanej wody na co dzień, zachęcamy do częstego jej picia. Nie stosujemy jednak restrykcyjnych diet.

Przedszkole Montessori Kampus nie jest przedszkolem edukacji specjalnej, ponieważ nie mamy programu, specjalistów i infrastruktury mogących służyć dzieciom  konieczną pomocą.